Jdi na obsah Jdi na menu
 


Laky na nehty

Známe to snad všechny, večer nás čekají důležité společenské povinnosti a my chceme vypadat dokonale. Vlasy, make-up, šaty a hlavně naše nejvýmluvnější vizitka - nehty. I když si je pravidelně udržujeme v dobrém stavu, v den D musí být naprosto perfektní a bez kazu

Nic ženu neumí vytočit více, než když si půl hodinky před odchodem nalakuje všechny nehty, čeká, až lak zaschne, a pak například nečekaně zazvoní telefon, a ona si ještě měkký lak stačí poničit např. neopatrným uchopením sluchátka. Dělat celou práci s manikúrou nanovo a v časovém presu určitě žádné z nás na náladě nepřidá. Ale tyto negativní jevy se dají v dnešní době poměrně dobře eliminovat.

Pokud si pořídíte rychleschnoucí lak, ušetříte čas potřebný k zaschnutí, takže se vám může podařit výrazně snížit riziko jeho poškození. U většiny z těchto výrobků trvá čas zasychání asi šedesát vteřin, což je skutečně výrazné urychlení. Většinou se každý nehet lakuje třemi až čtyřmi vrstvami laku, takže za nějakých 5 minut byste mohla být s prací hotova. Obvykle to sice takhle rychle pohádkově nefunguje, ale nemusíte zdlouhavě na nehty foukat či se je zoufale pokoušet vysušit fénem.

Pokud nemáte zrovna rychleschnoucí lak, je možné si v drogerii běžně zakoupit i rychleschnoucí olej ve spreji. Ten podle zkušeností funguje velmi dobře a navíc dovede strukturu laku zpružnit, takže vydrží pěkným mnohem déle a navíc blahodárně působí na nehtovou kůžičku.

Velkým hitem poslední doby jsou samolepicí laky na nehty. Nemusíte dlouze čekat a bát se, že si lak opět poškodíte. Stačí nalepit a jít. Jejich výrobce zaručuje výdrž až čtrnáct dní bez kazů. Je to skutečně revoluční technologie, ale jako každá novinka i poněkud dražší, než jsme u klasických typů laků zvyklé. Samotná aplikace není nijak složitá, jednoduše si na nehet nalepíte samolepku, kterou po libovolné době můžete opět sloupnout. Pro uspěchané ženy se tento způsob úpravy nehtů zdá být ideálním.

Ale tak či tak si vždycky raději ponechte jistou časovou rezervu, pokud vám opravdu záleží na tom, abyste ve společnosti udělala dobrý dojem. Nikdy přece nevíte, jaký zákeřný šotek vám bude chtít večer zkazit, tak mu to nedovolte!

Zdroj: Moda.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

huh

(jani, 2. 10. 2010 16:08)

mno jo, pěkný ... :)

oujé

(misha, 18. 10. 2008 19:13)

xDD__mno čo dodať?? super stránQa..)):PxD